Sıkça Sorulan Sorular

 • Türkiye’den ALBANK hesabıma nasıl Türk Lirası gönderebilirim?

 Türkiye’den EFT Sistemi ile aşağıdaki tabloda yer alan Muhabir Bankalarımız üzerinden Türk Lirası transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • Türkiye ve Yurt dışındaki bankalardan ALBANK hesabıma nasıl döviz gönderebilirim?

 Türkiye ve yurtdışında ki bankalardan SWIFT sistemi ile aşağıda yer alan Muhabir Bankalarımız üzerinden döviz transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • ALBANK hesabımdan Türkiye veya yurtdışındaki herhangi bir hesap numarasına nasıl para gönderebilirim?

 1) ALBANK Şubeleri, ALBANK İnternet Bankacılığı ve ALBANK MOBİL üzerinden EFT Sistemini kullanarak Türkiye’de ki bir hesap numarasına Türk Lirası transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2) Tüm ALBANK Şubeleri ve ALBANK İnternet Bankacılığı üzerinden SWIFT sistemini kullanarak Türkiye’deki bir hesap numarasına Yabancı Para transferi gerçekleştirebileceğiniz gibi Türkiye dışındaki ülkelere SWIFT sistemini kullanarak Türk Lirası veya Yabancı Para Transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • ATM’den hangi işlemleri yapabilirim?

ALBANK ATM’lerinden; Para Çekme, Para Yatırma, Kredi Kartı Borcu Ödeme, Havale/Virman İşlemleri, Bakiye Sorgulama, Hesap Hareketleri, Nakit Avans, Taksitli Nakit Avans ve Kredi Kartı Ekstre Bilgisi Öğrenme işlemelerini yapabilirsiniz.

 

 • ATM Kredi Kartıma el koydu, ne yapmalıyım?

 Bankamız çalışma saatleri içerisinde 0 392 444 52 52 numaralı ALBANK Telefon Bankacılığı hattını, banka çalışma saatleri dışında 0 392 444 50 00 numaralı CardPlus İletişim Hattını arayarak bilgi verilmeniz gerekmektedir.

 

 • ATM’de işlem yaparken sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Bankamız çalışma saatleri içerisinde 0 392 444 52 52 numaralı ALBANK Telefon Bankacılığı hattını, banka çalışma saatleri dışında 0 392 444 50 00 numaralı CardPlus İletişim hattını arayarak destek alabilirsiniz.

 

 • İnternet/ Mobil Bankacılığına nasıl başvurabilirim?

 İnternet bankacılığı ilk kayıt işlemleri için size en yakın şubemize şahsen başvurmanız gerekmektedir.

 

 • İnternet/ Mobil Bankacılığına nasıl giriş yapabilirim?

 Şubemize başvurduğunuzda sizin belirlediğiniz kullanıcı adı ve banka tarafından cep telefonunuza gönderilen e-parola ile www.albank.com.tr web sitemizden ve mobil bankacılık uygulamamızı GooglePlay ve AppStore’dan indirip giriş yapabilirsiniz.

 

 • İnternet/ Mobil Bankacılığından hangi işlemleri yapabilirim?

 İnternet bankacılığı üzerinden işlem saatleri içerisnde Yurtiçi EÖS ve Yurtdışı (Türkiye) EFT kredi, elektrik, telefon faturalarınızı şubelerimize gitmeden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İşlem saatleri

İşlem saatleri sonrasında girilen talimatlar ertesi sabah işleme alınmaktadır.

Tabloda belirtilen tanımlı işlem limiti standart olup işlem limitinizi yükseltmek için şubeniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

 • İnternet / Mobil Bankacılığı kullanıcı adımı, e-parolamı unuttum giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

İnternet Bankacılığı e-parola işlemleri için en yakın şubemize uğrayabilir veya 08:30-12:30 / 13:30-17:30 saatleri arasında 0392 444 5252 numaralı telefondan bankacılığı hattımızı arayabilirsiniz.

 

 • İnternet Bankacılığı işlem limitimi nasıl yükseltebilirim?

 İnternet Bankacılığı tanımlı işlem limitiniz 50.000,00 TL dir. İşlem limitinizi yükseltmek için sizi en yakın şubemize bekliyoruz.

 

 • Kredi kartıma nasıl şifre oluşturabilirim?

 Müşterilerimize kart teslim işlemleri şubelerimiz tarafından yapılmaktadır. Kartınızı teslim aldıktan sonra şubelerimizde bulunan pos cihazlarından kartınıza şifre/pin oluşturabilirsiniz. Kartı bloke olan kullanıcılarımız en yakın şubemize veya cardplus üye bankalarına uğramaları durumunda kartlarına şifre/pin oluşturabilmektedir.

 

 • Kredi kartı şifremi nasıl değiştirebilirim?

 Kartınıza ait şifre/pin değişiklik işlemlerinizi ATM’lerimiz aracılığı ile yapabilirsiniz.

 

 • Hesap bakiyem uyuşmuyor, param nerede?(Modern Hesap Nedir?)

 ALBANK Modern Hesap: Vadesiz Mevduat Hesabınızda bulunan 1.000 TL üzeri mevduatınız her iş günü sonunda değerlenmesi için Vadeli Mevduat yapılmaktadır. 1.000 TL’lik tutar ise acil nakit ihtiyaçlarınız için Vadesiz Mevduat Hesabınızda tutulmaktadır. Vadesiz Mevduat Hesabınızda kalan tutarı kullanmanız halinde bir sonraki iş günü Vadeli Mevduat yapılan paranızdan Vadesiz Mevduat Hesabınızda ki paranız 1.000 TL’ye tamamlanacaktır.